Samoloty

1 czerwca 2020

LOT znów lata. W samolocie do Krakowa garstka pasażerów

Tagi: ,

Od 1 czerwca Polskie Linie Lotnicze LOT uruchomiły połączenia krajowe. Poleciałem pierwszym lotem z Warszawy do Krakowa, a wraz ze mną garstka pasażerów. Samolotem Embraer 170 podróżowało 14 osób (miejsc dostępnych w reżimie sanitarnym jest w tym samolocie 35, a więc połowa ze wszystkich).

Odprawa na lotnisku Chopina przebiegła bez problemów. Przed wejściem do hali odlotów badana jest temperatura podróżnych, przez cały pobyt na lotnisku oraz w samolocie trzeba nosić maseczkę zakrywającą usta i nos. Na lotnisku pojawiły się taśmy wyznaczające ciągi komunikacyjne przy wejściach do portu oraz automaty z jednorazowymi maseczkami po 3,5 zł za sztukę i rękawiczkami ochronnymi – także po 3,5 zł.

Na Okęciu otwarty został sklep Baltona, punkt z gazetami, strefa jedzeniowa z restauracją McDonald’s oraz kawiarnia Costa Coffee. Działa także salonik biznesowy Polonez, w którym serwis ograniczono do kanapek w jednorazowych opakowaniach, kawy oraz alkoholi.

Podczas krótkiego (30 m.in.) lotu do Krakowa pasażerowie otrzymali drożdżówki i wodę mineralną w małych butelkach oraz chusteczkę do dezynfekcji rąk.

Obecnie samoloty latają dwa razy dziennie z Warszawy do Krakowa, Rzeszowa, Poznania, Szczecina, Zielonej Góry i Wrocławia. Trzy razy dziennie z Warszawy do Gdańska i raz dziennie z Krakowa do Gdańska.

Urząd Lotnictwa Cywilnego razem z Głównym Inspektoratem Sanitarnym przygotował ulotki z nowymi zasadami bezpieczeństwa. Pasażerów prosi się w nich, aby na swój lot odprawili się on-line i ograniczyli bagaż podręczny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *