Szwecja

22 lipca 2019

Obiad w… szklarni? W tej restauracji to możliwe

Tagi: , , , , ,

Ekologicznie, naturalnie, spokojnie. Tak jest w nietypowej restauracji w Malmö w Szwecji. Do wyboru mamy dania kuchni skandynawskiej oraz typowe dania europejskie. Wszystko przygotowane z ekologicznych produktów.
szklarnia_malmo7Tymczasem w szklarni

Obiad w… szklarni? Jeśli jesteście akurat w Malmö warto spróbować takiej możliwości i zaplanować lunch w Slottsträdgårdens Kafe.

szklarnia_malmo4Ta ekologiczna restauracja mieści się w ogrodzie botanicznym Slottsträdgårdens w pobliżu zamku Malmöhus – warto więc połączyć wizytę ze zwiedzaniem.

szklarnia_malmo2Przyjemny widok oraz towarzystwo roślin w czasie obiadu – gwarantowane. Wszystko zamyka się w trzech słowach: ekologicznie, naturalnie, spokojnie. Nikt się nigdzie nie spieszy. Bo i po co, skoro można posiedzieć wśród zieleni.

szklarnia_malmo5Czy jest gorąco? Nawet nie. Chociaż upału w szklarni sobie nie wyobrażam.

Graj w zielone

Do wyboru mamy dania kuchni skandynawskiej oraz typowe dania europejskie. Wszystko przygotowane z ekologicznych produktów. Smakowało? Można kupić co nieco do domu: warzywa, kwiaty i różne owocowe sadzonki z lokalnych hodowli.

szklarnia_malmo6Malmö, trzecie co do wielkości miasto Szwecji, przez lata utrzymywało tytuł najbardziej uprzemysłowionego z miast Skandynawii. Szwedzi  dla równowagi zadbali o tereny zielone w obrębie miasta. Tym bardziej warto wczuć się w klimat. I to nie tylko ten szklarniowy.

Nie tylko sklepy, nie tylko sztuka

Malmö jest na tyle małe, że wszędzie można dojść – do historycznego centrum miasta z jego unikalnymi sklepami i dobrymi restauracjami, do muzeów sztuki i wzornictwa, do parków a nawet na miejską plażę.

Wieczorem polecam klimatyczny plac Lilla Torg, gdzie w jednej z wielu knajpek można napić się drinka. Dobrym miejscem do wieczornych wypadów jest również nowa, portowa część miasta Västra Hammen, z której można podziwiać łączący Szwecję z Danią most Oresund.

Malmö jest również wspaniałą bazą wypadową. Dzięki mostowi Oresund, w łatwy sposób można dostać się do stolicy Danii – Kopenhagi. Miasto to oferuje mieszankę historycznych budowli i nowoczesnej architektury, osobliwych sklepów i butików z międzynarodową modą, typowej duńskiej kultury jedzenia oraz kulinarnych wpływów ze wszystkich krajów świata.

Kolejnym, wartym odwiedzenia miejscem, oddalonym o jedyne 20 km od Malmö, jest miasteczko Lund słynące ze swojej pięknej, romańskiej katedry – symbolu i dumy miasta. Dodatkowo miasteczko znane jest ze swojego uniwersyteckiego klimatu, który nadają mu studenci z największego ośrodka akademickiego w krajach nordyckich – Królewskiego Karolińskiego Uniwersytetu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *