Porady

26 kwietnia 2018

Wózek na zakupy? To żaden obciach!

Tagi: , , , ,

Kiedyś uważałem, że torba na zakupy na kółkach jest obciachowa, zarezerwowana tylko dla starszych pań spotykanych na osiedlowych bazarkach. Jednak podróżując po całym świecie, za każdym razem będąc w Berlinie, Nowym Jorku, Kalifornii, Amsterdamie, czy Budapeszcie coraz częściej spotykałem młodych ludzi, którzy nie wyobrażają sobie życia bez wózków na zakupy.

Wreszcie doczekałem się własnej torby na kółkach. Wózek jest czerwony, lekki i ekologiczny, model Carrycruiser. Już go przetestowałem na bazarku i jestem zachwycony, bo zmieściły się w nim spore zakupy. Zauważyłem też pozytywną zmianę: po zakupy rzadziej jeżdżę autem. Wolę chodzić z wózkiem.

I jak się okazuje, nie jestem w tym odosobniony. Zebrałem komentarze o wózkach na zakupy z sieci:

nazywam go wózkiem na kije golfowe (bardzo poręczny i praktyczny)”

„Nie rozumiem dlaczego wzorowanie się na mądrych starszych paniach jest obciachem!?”

„Wózeczek mojej mamy nazwałyśmy Stefan. Mama chodzi ze Stefanem na zakupy!;) zresztą przydaje sie tez mojej 16-letniej bratanicy. I ja tez skorzystam gdy będzie trzeba! Kręgosłup ważna rzecz!”

Obciach? W Milanówku od lat to sport .. i zawody: kto ma ładniejszy, lżejszy, wytrzymalszy, pakowniejszy bardziej ekologiczny. Bój się Boga bez niego nie ma życia! Koleżanka przywiozła z Australii i zadaje szyku aż nam zazdrość wzrok mąci”

„W Kalifornii królują na bazarkach mini drewniane wózeczki a’la wóz drabiniasty, do którego włożysz nie tylko zakupy ale i upchniesz dzieciaka;) Ja mam wózek na kółkach, w pięknym głębokim różu i lakierowanej powierzchni, z którym jeżdżę do pracy dojeżdżając z Glasgow do Edynburga.

Mój kręgosłup mnie kocha a ja mam mobilne biuro bez ograniczeń. Słowa obciach nie znam;) Dla wyjaśnienia nie a’la drabiniasty tylko torba na kółkach. Z tym pierwszym miałabym ograniczenia w pociągu:)”

 

Cechy mojego wózka na zakupy Carrycruiser (ściągnąłem z oficjalnej strony producenta):

– duże koła z łożyskami kulkowymi,

– uchwyt teleskopowy,

– regulowany pasek do przenoszenia na ramieniu,

– od góry tkanina wodoodporna ze ściągaczem sznurkowym,

– wewnątrz mini-kieszeń z 2 uchwytami zaciskowymi,

– wyjmowana, nadająca się do prania podszewka,

– możliwość zamontowania na wózku w supermarkecie,

– wykonany z wysokiej jakości tkaniny poliestrowej,

– wymiary: 42×47,5×32 cm,

– pojemność: 40 l.

Kupiłem go na stronie: www.torbyikoszyki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *