Polska

8 listopada 2016

Przyłącz się akcji #helpBaracoa

Tagi: , , , , ,

Baracoa to pierwsza stolica Kuby. Huragan Metthew w dniu 5 października br. praktycznie zmiótł to miasto z powierzchni ziemi – jest to jedyne miasto na Kubie, które ucierpiało. Przyłącz się do akcji #helpBaracoa.

img_8504

Baracoa była naprawdę śliczna, było to miasteczko pełne zabytkowych, kolonialnych budynków oraz pełne prawdziwej tradycji i kolebki kultury – te dwie ostatnie rzeczy na szczęście przetrwały!

Przetrwał również zapał do pracy i naprawy poniesionych strat podczas huraganu – wszyscy od paru tygodni dzielnie sprzątają i próbują ratować to co jeszcze im pozostało. Jest bardzo ciężko – oprócz straconego dorobku całego życia, dodatkowo zaczynają się problemy zdrowotne. Całymi dniami mieszkańcy sprzątają pozostałości, stojąc po kolana w wodzie z oceanu – czyli słonej. Ich skóra zaczyna cierpieć i niszczeć przez to. Także problemy się nie kończą – wręcz narastają.

Dlatego potrzebna pomoc innych, teraz jest czas, aby inni ruszyli do pomocy.

Solidarni Kubańczycy mieszkający w Polsce postanowili działać. Zaprosili do współpracy kilku Polaków, wspólnie rozpoczęliśmy projekt #helpBARACOA, który ma na celu zbiórkę pieniędzy, która to zostanie w całości przeznaczona na odbudowę zniszczonych domów w Baracoa. Oficjalnym organizatorem całego przedsięwzięcia jest Fundacja Moja Kuba.

 

  1. Starając się znaleźć najłatwiejszy sposób aby dotrzeć do jak największej ilość odbiorców podjęliśmy inicjatywę na FB – zapraszamy wszystkich chętnych pomóc do zrobienia sobie zdjęcia z napisem #helpBaracoa i umieszczeniem go na swoim profilu, a następnie poproszenie znajomych by uczynili to samo. Im więcej osób to zrobi, tym więcej Polaków usłyszy o naszej akcji, a przede wszystkim dowie się co tak naprawdę wydarzyło się w Baracoa.
  1. W dniu 20 listopada br. w warszawskim Teatrze IMKA organizujemy koncert charytatywny gdzie zagrają muzycy kubańscy mieszkający w Polsce, a całkowity dochód przeznaczony będzie na odbudowę Baracoa. Unikalny koncert z licytacją obrazów artystów kubańskich mieszkających w Polsce.
  1. w dniu 3 grudnia br organizujemy warsztaty taneczne „Święty Mikołaj dla Baracoa” gdzie większość polskich szkół tanecznych wspólnie zatańczy ze swoimi Klientami – miłośnikami salsy!

Po wszystkich tych wydarzeniach zespół Fundacji Moja Kuba wyjedzie już w grudnia br. do Baracoa, aby osobiście na miejscu wesprzeć potrzebujących w odbudowie ich domów. Odbudowa każdego domu będzie raportowana i na bieżąco relacjonowana na stronie Fundacji Moja Kuba. Wszystkie te działania objęte są patronatem Ambasady Republiki Kuby w Polsce.

Zapraszamy do wsparcia i pomocy !!

#helpBaracoa, pomóżmy Kubie odbudować domy,

Zrób zdjęcie, podaj dalej, przekaż numer konta:

Fundacja Moja Kuba

56 1020 4900 0000 8802 3043 7983

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *