Hongkong

29 września 2016

Hongkong. 5 pomysłów na zwiedzanie

Tagi: , ,

Krótki wypad do Hongkongu? Radzę, co zobaczyć w tym zachwycającym miejscu w Azji oraz zjeść. Nie bójcie się zupy z węża. Podawana jest z grzybami i trawą cytrynową, smakuje naprawdę dobrze.

Hongkong_wiezowce1

1. Zadzieraj głowę

O potędze Hongkongu świadczą drapacze chmur wyglądające jak świeczki na gigantycznym torcie. Dlatego zadzieraj głowę i podziwiaj dzieła najsłynniejszych architektów świata, takich jak Norman Foster, który zaprojektował siedzibę banku HSBC. Innym znanym wysokościowcem jest np. Bank of China Tower, który pojawił się w grze SimCity. A jeśli chcesz objąć wzrokiem cały las wieżowców, to wjedź na Wzgórze Wiktorii, najwyższe wzniesienie (552 m n.p.m.) w dawnej brytyjskiej kolonii.

2. Pomyśl o swojej przyszłości

W Hongkongu wszyscy chodzą do wróżbity. Najwięcej ponoć jest biznesmenów, którzy przed podpisaniem kontraktów wartych miliardy dolarów wolą się upewnić, czy aby wciąż będą w rankingach najbogatszych ludzi świata. Wróżbici przyjmują przy świątyniach, w swoich domach. Specjalizują się np. w horoskopach biznesowych stawianych nawet na 10 lat! Wstąpcie też na targ złotych rybek w Mongkoku, najludniejszym miejscu świata. Według wierzących w feng shui Chińczyków w każdym domu powinny być złote rybki, które przynoszą szczęście i bogactwo.

3. Zabaw się na wysokości

Hongkong to nie tylko światowa stolica zakupów (warto zajrzeć do luksusowych butików Shanghai Tang), ale też rozrywkowe centrum wszechświata. A jeśli bawić się, to w najlepszym do tego miejscu: klubie Ozon na ostatnim, 118. piętrze budynku International Commerce Centre na półwyspie Koulun, gdzie jest hotel Ritz-Carlton.

KLIKNIJ I PRZECZYTAJ MÓJ REPORTAŻ Z HONGKONGU!

hongkong_zupa2

4. Pomieszkaj

Przyszłość to nie tylko drapacze chmur. Dlatego warto poznać Hongkong przyjazny mieszkańcom. Jest tu wiele parków i rezerwatów przyrody, najlepsza komunikacja miejska na świecie, z której korzysta aż 90 proc. mieszkańców, a nawet najdłuższy na świecie (800 m) ruchomy chodnik wznoszący się na wysokość 135 m, łączący centrum z luksusowymi osiedlami.

5. Jedz i gotuj

Nie bój się zupy z węża. Podawana jest z grzybami i trawą cytrynową, smakuje naprawdę dobrze. Koniecznie spróbuj lokalnych przekąsek dim sum. Możesz też nauczyć się gotować po azjatycku, np. w szkole cookery.com.h. Zajęcia są po angielsku. 

hongkong_napis2

Informator

Dojazd

Leciałem linią lotniczą British Airways z przesiadką w Londynie, za bilet zapłaciłem 2,3 tys. zł, ba.com.

Nocleg 

Najtańsze hostele są w Chungking Mansions, wieżowcu nazywanym Wieżą Babel.

Rozrywka

Na promenadzie gwiazd można zobaczyć pomnik Bruce’a Lee, a w jednej z wielu szkół walki pójść w jego ślady.

KLIKNIJ I PRZECZYTAJ MÓJ REPORTAŻ Z HONGKONGU!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *