Samoloty

25 marca 2016

Zobacz, jak wygląda jedno z największych lotnisk na świecie: port Charlesa de Gaulle’a

Tagi: , , ,

To jedno z największych lotnisk na świecie i największy port przesiadkowy sojuszu Skyteam w Europie. Na lotnisku Charlesa de Gaulle’a leżącym 25 km od Paryża odprawianych jest rocznie ponad 60 mln. podróżnych. Zabieram was tam, gdzie pasażerowie nie mają dostępu.

Francja elegancja!

Na tym ogromnym lotnisku (większy ruch w Europie jest tylko na lotnisku Heathrow) jest największa w Europie strefa bezcłowa, gdzie w luksusowych butikach można wydać wszystkie pieniądze, ale też największy salonik biznesowy na Starym Kontynencie, w którym na pasażerów czekają rozkładane fotele, przekąski i alkohole z całego świata. Jest nawet salon SPA, w którym można odświeżyć się przed kolejnym długim lotem. Francja elegancja!

lotnisko7

Mnie udało się stanąć oko w oko z gigantycznym Airbusem A380. I wejść do Boeinga 777, który przygotowywany był do lotu do Afryki.

lotnisko10

Możecie zobaczyć, jak wygląda nowa klasa biznes, ale także klasa pierwsza, w której podróżuje jedynie czterech pasażerów!

lotnisko9

Centrum dowodzenia

Ale największe wrażenie zrobiło na mnie Centrum Operacji lotniczych Air France, w którym przez 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę sztab ponad 300 ekspertów koordynuje 1500 lotów dziennie.

lotnisko3

W przypadku sytuacji awaryjnych – np. zamachów terrorystycznych, zmiany pogody czy sytuacji politycznej na świecie w każdej chwili mogą anulować loty bądź przekierować je na inne lotniska.

lotnisko13

OCC to także centrum kontaktowe dla załóg samolotów, które mogą skontaktować się z dyżurującymi pracownikami i powiadomić o incydentach podczas lotu (np. awanturujących się pasażerach).

lotnisko12

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *