Polska

13 czerwca 2015

Huczne otwarcie hoteli Mercure Gdynia Centrum i Mercure Gdańsk Posejdon!

Tagi: , , ,

12 czerwca br. odbyło się ważne wydarzenie dla branży hotelarskiej w Polsce-uroczyste otwarcie Mercure Gdynia Centrum oraz Mercure Gdańsk Posejdon. Ponad 400 osób, a wśród nich klienci, dziennikarze, przedstawiciele świata kultury i sztuki, politycy i sportowcy bawili się tej nocy w odnowionym hotelu Mercure w samym sercu Gdyni. Nie zabrakło wyśmienitego jedzenia, fantastycznej atmosfery, pokazów live cooking, a nawet teatru ognia. Wieczór uświetnił zmysłowy występ Miki Urbaniak wraz z Urszulą Dudziak.

Mercure_Gdynia_otwarcie2

Szampańska zabawa

Część oficjalną rozpoczęło przemówienie Prezydenta Miasta Gdynia- Wojciecha Szczurka. Prezydent ciekawie opowiedział o historii i roli hotelu Orbis Gdynia, który zmienił się po modernizacji w Mercure Gdynia Centrum. Następnie głos zabrali kolejno:  Laurent Picheral- Dyrektor Generalny Hotel Services w Centralnej i Wschodniej Europie w Grupie AccorHotels, Gilles Clavie- Prezes Zarządu i Dyrektor Generalny Grupy Hotelowej Orbis oraz Marek Przeorski- dyrektor Hotelu.

Mercure_Gdynia_otwarcie1

Organizatorzy zadbali o liczne atrakcje, które rozpoczęły się od pokazu live cookingu. Kucharze przygotowywali na oczach gości m.in.  polędwicę wołową Wellington z ekologicznej hodowli kaszubskiej z kurkami i szalotką w cieście francuskim w akompaniamencie purée z pasternaku z kremową śmietaną oraz sosami do wyboru: winnym, bearneńskim, winno-buraczanym. Goście mogli skosztować również słodkich deserów m.in. konfitury z rabarbaru z malinami i sosem zabajone, a także truskawek kaszubskich smażonych z płatkami różowego pieprzu oraz likierem amaretto.

Na sali i w hotelowym lobby poruszały się fun tables ze smakołykami i wyśmienitymi trunkami. Zebrani goście chętnie brali udział w zwiedzaniu hotelowych pokoi, sal konferencyjnych i restauracji. Towarzyszyli im pracownicy Mercure Gdynia Centrum, którzy  opowiadali o szczegółach przeprowadzonej modernizacji i ciekawostkach z historii hotelu.

Mercure_Gdynia_otwarcie3

Następnie prowadząca event Dorota Gardias zapowiedziała prawdziwą muzyczną ucztę – występ zdobywczyni Fryderyka- Miki Urbaniak. W przeszłości współpracowała ona m.in. z Mieczysławem Szcześniakiem, O.S.T.R., Grzegorzem Markowskim, Kayah, Bolcem, Andrzejem Smolikiem czy instrumentalistą Sławkiem Jaskułke. W ten czerwcowy, ciepły  wieczór gościnnie zaśpiewała z nią wybitna polska wokalistka jazzowa i kompozytorka, której odcisk dłoni znajdziemy w Alei Gwiazd w Gdańsku: Urszula Dudziak. Koncert był połączeniem kilku gatunków: jazzu, R&B i hip-hopu z elementami improwizacji.

Mercure_Gdynia_otwarcie4

Na koniec wszyscy zebrani zostali poproszeni przed hotel gdzie odbył się niesamowity pokaz teatru ognia. Szampańska zabawa trwała do późnych godzin.

Wyjątkowe miejsca na mapie Trójmiasta

Orbis Gdynia, po modernizacji obecnie znany jako Mercure Gdynia Centrum od momentu powstania, czyli lat osiemdziesiątych, gościł bywalców Festiwalu Filmowego w Gdyni: aktorów, reżyserów czy producentów. Dlatego motyw filmu i dodatkowo żeglarstwa jest wiodący w całym obiekcie. W strefach ogólnodostępnychi pokojach otaczają gości wizerunki łodzi i żagli, a nazwy sal konferencyjnych zaczerpnięte zostały od klas jachtów.Mercure Gdynia Centrum to jeden z najbardziej charakterystycznych budynków w centrum miasta, idealne miejsce zarówno dla tych, którzy Trójmiasto odwiedzają w celach biznesowych, jak i turystycznych.

Zlokalizowany w odległości 100 m od miejskiej plaży obiekt, oferuje 294 pokoi w różnym standardzie od apartamentów po pokoje rodzinne oraz 14 nowoczesnych sal o łącznej powierzchni 1400 m2.

Mercure_Gdynia_otwarcie5

Na wydarzeniu celebrowane było także otwarcie drugiego obiektu Mercure w Gdańsku – Mercure Gdańsk Posejdon. Otoczony bujną zielenią, położony zaledwie 100 metrów od piaszczystej plaży w Jelitkowie, gwarantuje spokojny wypoczynek wśród natury bez potrzeby rezygnowania z atrakcji miasta. W nowych, zmodernizowanych  wnętrzach hotelu Mercure Gdańsk Posejdon można skorzystać z nowoczesnego centrum fitness i wellness obejmującego m.in. kryty basen z iluminacjami świetlnymi, saunę parową i fińską, siłownię oraz pakiety usług kosmetycznych i masaży. Hotel dysponuje 151 pokojami wolnymi od dymu tytoniowego oraz 6 w pełni wyposazonymi salami konferencyjnymi.

Zarówno hotel Mercure Gdynia Centrum, jak i Mercure Gdańsk Posejdon posiadają również wyjątkową restaurację Winestone czyli oryginalny koncept wine baru.

Obecnie w skład sieci Mercure w Polsce wchodzą 23 hotele. Wszystkie cechują się wyjątkową lokalizacją i wysokim standardem obsługi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *