Czechy

5 maja 2015

Pilzno: Europejska Stolica Kultury zaprasza na wiosenne imprezy

Tagi: , ,

Czeskie miasto Pilzno (93 km na zachód od Pragi) w ramach programu Europejskiej Stolicy Kultury 2015, zaprasza  wiosną na ciekawe imprezy. Od 6 maja do 20 września 2015 w Zachodnioczeskiej Galerii można oglądać wystawę Gottfrieda Lindauera, pilznenskiego malarza nowozelandzkich Maorysów. Urodzony w Pilznie Lindauer wyjechał w roku 1874 na Nową Zelandię i wytworzył unikatową kolekcję portretów Maorysów, która uznawana jest tam za część narodowego dziedzictwa kultury.

Pilzno_tourism1

Majowy Fresh Festiwal Pilzno (22-24.05.), największe wydarzenie gastronomiczne na zachodzie Czech, zaprezentuje przysmaki kuchni czeskiej i najlepsze trunki. Imprezie towarzyszy bogaty program, między innymi kulinarne show z udziałem najlepszych kucharzy czeskich, prezentacje sommelierów czy pokazy barmańskie.

29 maja zapraszamy do Pilzna na noc kościołów. Swe podwoje otworzą obiekty sakralne zwykle niedostępne dla zwiedzających.

W czerwcu będzie można zwiedzić malownicze, mniej znane, zielone zakątki miasta,  w ramach Weekendu Otwartych Ogrodów (13-16.06.) czy uczestniczyć w Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym (03-07.06.).

Szczegółowe informacje znajdziemy na stronie www.plzen2015.cz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *