Meksyk

25 września 2014

7 powodów, dla których warto odwiedzić Meksyk

Tagi: ,

Meksyk jest wyjątkowym państwem na tle innych krajów. Bardzo dobrze zlokalizowany – leży w Ameryce Północnej, sąsiaduje ze Stanami Zjednoczonymi, Zatoką Meksykańską, Morzem Karaibskim, Oceanem Spokojnym oraz z Gwatemalą i Belize. W państwie tym językiem urzędowym jest język hiszpański. Kraj zachwyca nas wieloma rzeczami, dlatego właśnie warto spędzić swoje wakacje w Meksyku.

Myksyk_Montebello_1

To, co nas urzeknie i sprawi, że zakochamy się w tym państwie, to właśnie:

   • Ludność – w Meksyku zamieszkuje 116 901 761 osób. Są to różnorodni ludzie – Indianie, metysi, biali, Azjaci. Wszyscy wyróżniają się niezwykłą osobowością, doświadczeniem i humorem. Możemy się od nich wiele nauczyć.
   • Przyprawy – Meksykanie wiodą prym pod względem jakości i ilości przypraw. Najważniejszą przyprawą, którą delektują się meksykanie, jest chili. Mieszkańcy wykorzystują ją do mięs, warzyw, sosów, ryżu oraz… czekolady. Innymi popularnymi przyprawami są min. czosnek i oregano. Meksykanie używają ich pod wieloma postaciami do sosów, ryżu i sałatek.
   • Flora i fauna – w południowej części kraju ze względu na niewielkie zaludnienie schronienie znajduje wiele gatunków zwierząt. Jaguary, małpy, tapiry posiadają swoje siedliska na południu Meksyku w wilgotnych lasach.
   • Święta – Meksyk jest to kraj fiesty. Mieszkańcy tego kraju uwielbiają się bawić i świętować, o czym świadczy duża iliczba świąt państwowych i lokalnych. Większość z nich obchodzona jest z dużą dawką humoru.
   • Trunki – najważniejszym trunkiem jest tequila, czyli napój wytwarzany z ze sfermentowanego gatunku agawy.
   • Kultura – Meksyk nie jest jednolity pod względem kulturowym, gdyż mieszkająca tam ludność jest różnorodna. Na południu kraju do dzisiaj królują zwyczaje indiańskie. Językiem dominującym jest język hiszpański, ze względu na długotrwałe panowanie Hiszpanii nad Meksykiem.
   • Zabytki – w Meksyku znajdziemy również wiele ciekawych zabytków. Należą do nich Piramidy Majów (Piramida Czarownica, Księżyca, Słońca), Calakmul (jedno z najstarszych miast Majów) oraz ruiny miasta Tolteków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *