Polska

27 czerwca 2014

W „Pytaniu na śniadanie”: rozmowa o szczepieniach przed wyjazdem w tropiki

Tagi: , , , ,

Cessanis_Pytanie2a

Wyjeżdżając w tropikalne zakątki świata, jesteśmy dużo bardziej narażeni na choroby zakaźne. Warunki sanitarne i opieka medyczna są tam na niskim poziomie, co sprzyja łatwemu rozprzestrzenianiu się niebezpiecznych chorób. Czy szczepić się przed wyjazdem w tropiki? Mówiłem o tym w programie „Pytanie na śniadanie” w TVP 2. Razem ze mną na kanapie zasiadła lek. med Magdalena Gudzińska – Adamczyk, epidemiolog.

Zobacz rozmowę: http://pytanienasniadanie.tvp.pl/15810739/szczepienia-przed-wyjazdem-w-tropiki#

One thought on “W „Pytaniu na śniadanie”: rozmowa o szczepieniach przed wyjazdem w tropiki

  1. Z mojego doświadczenia wiem że szczepienia nie zwasze są wymagane.
    Wydaje mi się że ktoś na tym zarabia dużo pieniędzy. Specjalizuję się w wyjazdach do RPA i Namibii. Nigdy nie biorę zastrzyków i żyję. Ale turyści z Polski, zawsze oczytają się, idą po porady do lekarza, a ten zawsze mówi że obowiązkowe są szczepienia.
    Po pierwsze, lekarz chce na tym zarobić, po drugie, nie może powiedzieć że tam nie ma chorób. Co będzie jeśli podróżny zachoruje? Zawsze istnieje pewne ryzyko. To tak jak w życiu. Czasami wyjdziemy na ulicę i przejedzie nas samochód. Chodziliśmy tą trasą setki razy i nic się nie stało. Tak samo jest z malarią. Okazuje się że komary podróżują w samochodach i samolotach. W ten sposób w Johannesburgu i w Pretorii jest kilka przypadków malarii, chociaż malaria tam nie występuje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *