Hongkong

25 maja 2014

Sprawdzony nocleg: Intercontinental Grand Stanford w Hongkongu

Tagi: , ,

Jeśli wybierasz się do Hongkongu, musisz chociaż jedną noc spędzić w luksusowym hotelu – radził mi przed wyjazdem mój kolega Francis Cheng. Powód? Niezapomniany widok na zatokę Wiktorii, przebijające chmury wieżowce i pływające dżonki. Widok, który pamięta się na całe życie.

Intercontinental_Hongkong1

Moj wybór padł na pięciogwiazdkowy hotel Intercontinental Grand Stanford położony na półwyspie Koulun. To idealne miejsce nie tylko na podróż służbową, ale także na krótki urlop. A co, jak szaleć, to szaleć!

Dotarłem do niego późnym wieczorem. Rozsunąłem zasłony w pokoju i znieruchomiałem z zachwytu. Serio. Nocna panorama Hongkongu zrobiła na mnie piorunujące wrażenie. Zgasiłem światło i przez dłuższą chwilę obserwowałem wieżowce i ruch na zatoce Wiktorii. Ale fajnie pogapić się na dżonki!

Rano odkryłem inne atuty mojego hotelu, m.in. położenie przy słynnej hongkońskiej promenadzie, gdzie można przechadzać się wśród gwiazd azjatyckiego kina, Z hotelu Intercontinental Grand Stanford blisko też do przystani, z której odchodzą promy m.in. na wyspę Hongkong oraz do metra.

Zamieszkałem w pokoju Premier Harbour View Room, w którym poza wygodnym łóżkiem, sejfem, minibarem czy telewizorem i bezpłatnym dostępem do internetu miałem… wodę mineralną z Hawajów! Hotel oferuje 570 luksusowych pokoi, w tym 36 suit. Okna większości z nich wychodzą właśnie na zatokę Wiktorii.

Intercontinental_Hongkong11

Ale Intercontinental Grand Stanford słynie nie tylko z luksusowych pokoi, lecz także z wyśmienitej kuchni i centrum SPA.

Warto zajrzeć do wielokrotnie nagradzanej także jedną gwiazdką Michelina restauracji chińskiej “Hoi King Heen”, jak i do włoskiej “Mistral” (jedna z najlepszych knajp w Hongkongu). Jeden z wieczorów spędziłem w Tiffany’s New York Bar.

Zauważyłem, że wielu biznesmenów wybierało Club Intercontinental VIP Lounge – tam jadali śniadania, a wieczorem wpadali na przekąski i szampana. Toasty wznosili patrząc na dżonki…

Kontakt do hotelu:
Intercontinental Grand Stanford
Tsimshatsui East, Kowloon, Hongkong
70 Mody Road
Tel: (852)27215161
grandstanford@interconti.com
www.hongkong.intercontinental.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *