Polska, Traveler

16 marca 2014

Krosno i Lublin w książkach „Polska”

Tagi: , , , ,

Polska_cz1aJuż są! Dwie książki o Polsce wydane przez National Geographic Traveler. A w nich m.in. moje teksty o Lublinie i Krośnie.

Polska jest dobra nie tylko na weekend. Mamy wszystko, czego potrzeba do udanego wypoczynku. Góry, morze i jeziora, miasta z długą historią, ciekawe imprezy i zabytki światowej klasy. Takie jak drewniane cerkwie w Małopolsce, które trafiły na prestiżową listę światowego dziedzictwa UNESCO. Albo figurujący na niej Park Mużakowski – największy w Polsce park w stylu angielskim leżący na granicy z Niemcami. Atrakcji jest jednak znacznie więcej.

 

Polska_cz2aCudze chwalimy, swego nie znamy – prawda, że często tak jest? Zachwycamy się tym, co dalekie i egzotyczne, a nie doceniamy tego, co za progiem. Nie mamy się czego wstydzić, bo Polska jest najpiękniejsza. Choćby Karkonosze – jakie miejsce im dorówna? Albo pałac w Kozłówce – czy jakikolwiek zagraniczny zabytek może być od niego wspanialszy? Ta rezydencja Zamoyskich pod Lublinem przetrwała czasy wojny i komunizmu w niemal niezmienionym stanie. Kiedy się ją zwiedza, można odnieść wrażenie, że to wizyta u hrabiego. A żywe Muzeum Piernika w Toruniu? Takich perełek w naszym kraju nie brakuje, trzeba tylko wiedzieć o ich istnieniu. I koniecznie zobaczyć na własne oczy.

KLIKNIJ I PRZEJDŹ DO SKLEPU NATIONAL GEOGRAPHIC

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *