Bez kategorii

28 stycznia 2014

Włochy dla narciarzy, czyli w poszukiwaniu śniegu

Tagi: , ,

trentino1Gdy w polskich kurortach zimowych pogoda zawodzi, oczy narciarzy zwracają się w stronę zawsze ośnieżonych stoków alpejskich. Włoskie kurorty czekają, a wyprawa na ich teren wcale nie musi wiązać się z długimi przygotowaniami do podróży.

Do Włoch na narty: jak przygotować się do podróży?

Wyjazd na narty do włoskiego kurortu wcale nie musi oznaczać długich i skomplikowanych przygotowań do podróży. Dzięki ofertom last minute biura BeeFree każdy miłośnik białego szaleństwa może skorzystać z takiej formy zimowego wypoczynku.  Gdzie warto się wybrać? W jakich zakątkach Włoch na dobre warunki śniegowe można liczyć zawsze?

Val di Fiemme dla narciarzy

Dla miłośników sportów zimowych Val di Fiemme już dawno stała się atrakcyjnym kierunkiem podróży. Czeka tu na nich znana i ceniona na całym świecie stacja Cavalese oraz wspaniałe tereny narciarskie. Ponad 140 km tras zjazdowych to podstawowy walor tej doliny. Val di Fiemme jest jednak nie tylko krainą pełną wspaniałych nartostrad i nowoczesnych wyciągów. Miłośnicy bardziej tradycyjnego sportu, czyli narciarstwa biegowego, również mogą tu liczyć na doskonałe warunki.

Val di Fassa: perła Trydentu

Uznawana za perłę Trydentu Val di Fassa to kolejny tren narciarski, który zyskał ogromne uznanie. I tu czekają doskonałe warunki do jazdy na nartach biegowych i zjazdowych, a u stóp potężnych szczytów powstały dodatkowe atrakcje. Dzięki temu można tu nie tylko poszaleć na stoku, ale spędzić czas na doskonałej zabawie w tutejszych ośrodkach wypoczynkowych. Wszystko to w wyjątkowo pięknej scenerii, która jest świetnym wynagrodzeniem za  długą podróż.

Val di Sole: w cieniu lodowca Presena  

To obszar, którego miłośnikom sportów zimowych reklamować nie trzeba. Doskonałe warunki pogodowe i rewelacyjne zagospodarowanie czynią z Val di Sole istną gwiazdę w gronie ośrodków narciarskich. Ta piękna dolina przyciąga niezwykłym lodowcem Presena. Jak na teren narciarski leżący na znacznej wysokości przystało, lodowiec ten może się pochwalić doskonałymi warunkami do uprawiania sportów zimowych. Chętnie korzystają z tego ci narciarze, którzy śniegu muszą szukać z dala od swego miejsca zamieszkania.

Zbocza alpejskich gigantów oraz malownicze doliny sprawiają, że wypoczynek we włoskich kurortach zimowych może okazać się rewelacyjnym pomysłem na spędzenie ferii. Miłośnicy jazdy na nartach już dawno dostrzegli potencjał tego kraju, a dzięki doskonałym warunkom mogą tu spędzić wyjątkowy urlop całe rodziny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *