Porady

28 stycznia 2014

Ubezpiecz się przed wakacjami

Tagi: , , , ,

SignalIduna1Wakacje są okresem odpoczynku od pracy, obowiązków szkolnych i rodzinnych. W czasie letnich wakacji wyjeżdżamy w góry, nad morze, w obrębie kraju, lub poza jego granicami, poszukując najlepszych dla nas i dla naszej rodziny atrakcji. Przed wakacjami nie tylko warto polować na okazyjne „last minute” w biurach turystycznych, ale też na wszechstronne ubezpieczenie turystyczne.

W kraju i za granicą

Często nie zastanawiamy się nad skutkami przykrych zdarzeń, do jakich może dojść na wyjeździe wakacyjnym. Tymczasem, wypadki się zdarzają i w miarę możliwości powinniśmy im zapobiegać, zwłaszcza, jeśli na wakacje udajemy się z całą rodziną, z małym dzieckiem lub całą gromadą dzieci. W celu zapewnienia im kompleksowej ochrony i zabezpieczenia komfortu beztroskiego wypoczynku, warto zainteresować się indywidualną możliwością wykupienia ubezpieczenia podróży. Co prawda, przy wykupywaniu oferty turystycznej w biurze podróży, najczęściej obowiązkowo kupujemy też ubezpieczenie kosztów leczenia i następstwa nieszczęśliwych wypadków. Takie polisy mają jednak tylko podstawowy zakres ochrony ubezpieczeniowej, który może okazać się dla nas niewystarczający. Warto sprawdzić, czy wybrane przez nas ubezpieczenie turystyczne będzie chroniło nas kompleksowo na wyjeździe zagranicznym. Takie ubezpieczenie turystyczne oferuje Signal Iduna.

Rozbudowana ochrona ubezpieczeniowa

Standardowa polisa ubezpieczenia turystycznego chroni przed podstawowym zakresem ryzyk. Można jednak rozbudować takie ubezpieczenie o dodatkowe opcje, m.in. o ubezpieczenie:

  • Pomocy i ochrony prawnej,
  • Assistance,
  • Bagażu podróżnego,
  • Przerwania uczestnictwa w imprezie turystycznej,
  • Rezygnacji z imprezy turystycznej,
  • Anulowania biletów lotniczych, promowych, czy autobusowych.

Przy wyjazdach zagranicznych, lotniczych, szczególne znaczenie będzie miało ubezpieczenie bagażu podróżnego. Co roku na lotniskach na całym świecie giną bagaże podróżnych. Mając wykupione ubezpieczenie turystyczne z opcją ochrony bagażu, można ubiegać się o należne odszkodowanie za stracony bagaż. Dodatkowo, takie ubezpieczenie chroni cenne sprzęty i przedmioty, jakie przewozimy w bagażu podróżnym, w tym sprzęt komputerowy, fotograficzny czy audio-video.

Dostosowując ubezpieczenie turystyczne do swoich potrzeb, warto przemyśleć, jak będziemy spędzać czas na wakacjach. Jeśli mamy w planach błogie wylegiwanie się na plaży, nie musimy poszerzać ubezpieczenia o ryzyka związane z wyczynowym uprawianiem sportów. Jeśli jednak chcemy nauczyć się surfingu, czy kitesurfingu, będziemy uczestniczyć w raftingu lub wspinaczce w górach, ubezpieczenie turystyczne najlepiej będzie wówczas poszerzyć o dodatkową opcję ubezpieczeniową, związaną ze sportami wysokiego ryzyka.

2 thoughts on “Ubezpiecz się przed wakacjami

 1. Michał, a Ty się ubezpieczasz w swoich podróżach? 😀
  Ja pamiętam taką przykrą sytuację znajomego, który miał wpadkę na lotnisku. Coś tam sobie wtedy uszkodził przez głupotę i nawet nie dotarł na swoje wakacje tylko wylądował w szpitalu. Wkurzony był przez cały miesiąc, a my nauczeni jego sytuacjami ubezpieczamy się przed wyjazdem. Ba, nawet sprawdzaliśmy to ostatnio i są ubezpieczenia, które gwarantują ubezpieczenie podróżne jeszcze na lotnisku i z nich korzystamy 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *