Chiny, Samoloty

15 czerwca 2013

Finnair już lata z Helsinek do Terakotowej Armii (fotorelacja)

Tagi: , , , , , , ,

W sobotę 15 czerwca, dokładnie o godz. 6.32 samolot linii lotniczych Finnair wylądował na lotnisku w Xi’an. Był to pierwszy lot przewoźnika do tej chińskiej 8-milionowej metropolii. Finnair jest jedyną europejską linią lotniczą mającą w swojej ofercie bezpośrednie loty do Xi’an.

Xi’an jest położone w północnozachodnich Chinach. To ośmiomilionowe miasto stanowi ośrodek chińskiego przemysłu lotniczego oraz komputerowego. W czasach starożytnych Xi’an było stolicą chińskiego imperium, stanowi więc kolebkę chińskiej cywilizacji. Słynna Terakotowa Armia, ogromna kolekcja rzeźb znaleziona przy grobowcu cesarza Qin Shi Huang, znajduje się zaledwie 40 km na wschód od centrum Xi’an.

Loty z Helsinek dostępne są trzy razy w tygodniu (wtorki, piątki i niedziele) o godzinie 17.40 czasu lokalnego. Po trwającym siedem godzin i 50 minut locie samolot ląduje w Xi’an o 06.30 czasu lokalnego. Lot powrotny (poniedziałki, środy i soboty) trwa osiem godzin i 40 minut – po odlocie z Xi’an o 10.35 czasu lokalnego, samolot dociera do Helsinek o 14.15 czasu lokalnego.