Chiny

8 listopada 2011

Guilin – miasto krasowych wzgórz (nowa galeria)

Tagi: , , , , , , ,

Wyrastają nawet w centrum miasta. Krasowe wzgórza, wśród których położone jest miasto Guilin w prowincji Guangxi w południowo-zachodnich Chinach.

Największą atrakcją tej 5-milionowej metropolii są właśnie krajobrazy – jedne z najpiękniejszych w Chinach. W mieście – którego nazwę tłumaczy się jako „Las Słodkiej Oliwki” (drzewka rosną nad rzeką Li) warto odwiedzić m.in. Park Siedmiu Gwiazd czy Wzgórze Słoniowej  Trąby.

A jeśli już ktoś znajdzie się w Guilinie, to polecam spływ rzeką Li do miasteczka Yangshuo.

Przygotowując się do kolejnej chińskiej wyprawy, w jednym z przewodników wyczytałem, że podczas spływu można poczuć się jak w namalowanym chińskim pejzażu. I faktycznie tak jest, bo chociaż bambusowe łodzie okazują się tratwami z rur pcv, to widoki są baśniowe. Rzeka wije się między kresowymi wzgórzami, po drodze mija się wioski, bambusowe zagajniki i pola, na których wypasane są bawoły.

Podczas czterogodzinnego spływu natrafiłem też na rybaków łowiących ryby oswojonymi kormoranami z podwiązanymi gardłami. Ta tradycja ma w Chinach kilka tysięcy lat. Ptakom rybacy zakładają na szyje coś w rodzaju obroży, które nie pozwalają połknąć ryby…

GALERIA ZDJĘĆ Z GUILIN

GALERIA ZDJĘĆ ZE SPŁYWU RZEKĄ LI

[tb_google_map]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *